Domain Catch-all

Pro vývojářské a testovací účely máme často scénáře, že je potřeba pracovat s větším množstvím aplikačních uživatelských účtů a k nim přidruženým emailovým adresám. Samozřejmě, že jsme kvůli tomu nezakládali stovky emailových schránek na našem Exchange, ale používali jsme pravidlo, které všechny emaily došlé na adresu odpovídající patternu *@devmail.havit.cz přesměrovalo do předem určené schránky. Minulý čas je na místě, jelikož od migrace na verzi Exchange 2013, nyní už s CU3, stále ještě dokáže překvapit co za funkčnost zmizelo, nebo co nefunguje jak má.

Po tom co se objevilo spoustu nedoručitelných emailů které dříve byly korektně zpracovávané, jsem si naplánoval hodinku na vyřešení problému, s tím že pouze něco lehce dokonfiguruji a bude hotovo.

Začal jsem kontrolou konfigurace našeho SPAM filtering serveru, kde běží produkt ORF (který mohu s dobrým svědomím všem doporučit – používáme léta k naší plné spokojenosti). Bylo potřeba do nastavení přidat výjimku, jelikož jedno z aktivních pravidel a jeho výchozí nastavení nebylo kompatibilní s naším záměrem. Jedná se o Recipient validation které kontroluje zdali v organizaci existuje mailbox s daným emailem. Pokud neexistuje, tak ukončuje okamžitě SMTP relaci a nedochází k dalšímu zpracování emailu.

ORF

Při migraci z Exchange 2010 na verzi 2013 se k mé radosti původní pravidlo (Transport rule)přeneslo a zachovalo si svoje nastavení. Samotné nastavení v prostředí verze 2013 vypadá takto:

ecp

Ve verzi 2010 jsme měli pravidlo postavené na regulárním výrazu – adresa příjemce musela splňovat určitý pattern. Jak vytvářet regulární výrazy ve verzi 10: http://technet.microsoft.com/en-us/library/aa997187(v=exchg.141).aspx

Přestože bylo pravidlo aktivní, všechny emaily zaslané do domény devmail.havit.cz vracely jako nedoručené s následující hláškou: domaincatchall@devmail.havit.cz
Remote Server  returned ‚550 5.1.1 RESOLVER.ADR.RecipNotFound; not found‘. V tušení možné zrady zde jsem začal pátrat v dokumentaci pro verzi 2013 – ta nyní plně podporuje Microsoft.NET Framework regular expression (regex). Trochu jsem si upravil předchozí regulární výraz na ^[A-Za-z0-9_-]*@devmail.havit.cz$. Nastavení pravidla je vidět na následujícím obrázku:

transportrule

Nicméně kýžený výsledek se nekonal. Při dalších pokusech jsem ještě narazil na zajímavou možnost (buď jsem ji ve verzi 10 přehlédl, nebo je ve verzi 2013 nová) – to co se snažím pracně nastavit přes regulární výraz jde nyní jednodušeji přímo přes předpřipravenou podmínku:

transportrule2

Ani to mě však nedovedlo k cíli. Další cesta vedla přes pokusy o nastavení Antispam protection – Recipient filtering přímo na Exchange. Toto nejde nastavit v UI, ale je potřeba provést přes EMS(Exchange management shell) (více k Antispam konfiguraci: http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb125187(v=exchg.150).aspx)

 • Set-RecipientFilterConfig -Enabled $false
 • pro jistotu ještě Set-RecipientFilterConfig -RecipientValidationEnabled $false

Ani toto však bohužel nevedlo k cíli. Byl jsem už poměrně rozladěný a tak jsem googlil co to šlo, až jsem narazil na podobný problém který byl na Microsoft fóru vyřešen takto:

Hi Frank – Thanks for checking in.  At this point I’ve marked it up as „can’t be done“ on exchange 2013.

Dále jsem našel ještě nějaké diskuze vedené v podobném duchu , případně vysvětlování proč tuto funkci uživatelé vlastně nepotřebují (třeba zde).

Další cesta kterou se ale vydat moc nechci, je řešení založené na doinstalování Domain catch-all agenta (https://github.com/Pro/exchange-catchall), kdoví co všechno co dosud fungovalo by se tím rozbilo. Zbývá tedy čekat na balíček s CU4 , nebo vyřešit problém nějakým workaroundem.

Toto je právě ten typ problémů, kvůli kterým přechod na Exchange 2013 zatím nemohu doporučit.

Update: Problém se asi po roce podařilo vyřešit viz Domain Catch-all – pokračování

2 thoughts on “Domain Catch-all

 1. Google

  1- Find a product to promote, something you feel passionate about
  and that you know people will want to buy it. These pre-computed numbers, hold on in a very giant information bank for millions or URLs on the net.
  Reputation Defense Online an around the world Cyber Investigation along with Litigation Assistance
  Agency for Net Defamation, often receives inquiries from
  attorneys along with law enforcement agencies on the way to subpoena Google’s Legal Division.

  To se mi líbí

 2. Background Checks

  Certified and non-certified copies of these documents can be acquired from various
  government agencies, county clerk of court offices and over the Internet.
  To your naked eye, it looks like it will be a nice photograph so you ask her to smile
  and take the shot. Arrest records are issued by different bodies of the government to individuals who have committed offenses or violations
  to the laws of the state of nation.

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s