Na Azure mi nešla založit DB ve WestEurope, SQL server ano, jiné regiony ano (Azure Free Trial?)

Krátká empirická zkušenost.

Symptoms

Nová subscription, která vznikla tak nějak mimoděk, jako první subscription k danému organizational accountu a při zakládání této první subscription se to na nic neptalo a založilo to Trial Subscription s kreditem 150 EUR (pěkně děkuji, viz níže).

No nic, víc jsem to nezkoumal a prostě jen vypnul spending limit s tím, že se z toho stane běžná Pay-As-You-Go (

Zakládáme do subscription nové služby. WebSites v pohodě, WebJobs v pohodě, SendGrid v pohodě, při zakládání nové databáze „starý“ portal (manage.windowsazure.com) založí databázový server, ale k tomu řekne Could not create database ‚XY‘:

clip_image002

V detailech zprávy je výstižné upřesnění: Could not create database ‚XY‘.

Nejpozoruhodnější na tom je, že úplně stejná databáze v regionu East Asia se bez problémů vytvoří. Ostatní služby WestEurope OK.

Při použití nového portálu (portal.azure.com) je chování stejné, jen v detailech problému je cosi o „not supported for your subscription“ (WTF!). Na homepage všechny uzly Azure zelené, žádný výpadek není hlášen.

?Resolution?

Běžné Googlení „Could not create database“ dává diskuzní příspěvky o tom, že se něco v Azure nezpropagovalo a nezbývá než kontaktovat Azure Support. Pay-As-You-Go však má support omezený a nechce se mi čekat, než se to někam pohne. Zakládám tedy raději novou druhou subscription (tentokrát se to již ptá na subscription type a volím explicitně Pay-As-You-Go) a po chvilce usazování (napoprvé to opět nešlo, ale pro změnu nešel založit ani SQL server) vše úspěšně funguje.

?Cause?

Pokud i nyní zkusím na té prvně vytvořené subscription (která se pořád na různých místech identifikuje jako Trial a zřejmě tedy odstraněním spending limitu nedojde k přepnutí na produkční) založit databázi do WestEurope, dojde pouze k založení DB serveru, ale založení DB je zamítnuto.

Celé to zavání nějakým nedostatkem instancí v datovém centru WestEurope, což by vysvětlovalo i skutečnost, že subscription, která se označuje jako Trial, je na tom hůře, než následně založená Production. Divné jenom je, že na té Trial subscription to založí server a „jenom“ na něm nedovolí založit DB (i když i to nějakou logiku má).

Závěr

Přesnou příčinu neznám a více času s tím ztrácet nechci. Celé to do KnowledgeBase zapisuji proto, že nemusím být sám, kdo bude takovým „Free Trial“ obšťastněn.

Někdo máte podobnou/jinou zkušenost? Někdo máte lepší vysvětlení?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s