Fiddler: Zachytávání lokálního ASP.NET Web Development Serveru (aktualizováno)

Fiddler je výborný nástroj pro zachytávání HTTP provozu – zobrazí Vám přesnou podobu HTTP requestu a responsu, kterou Váš počítač dělá vůči webovým serverům.

Ve skutečnosti Fiddler funguje jako proxy-server. Při spuštění se nastaví v Internet Options jako proxy a veškeré běžné požadavky tak jdou přes něj. Problém je v tom, že ne zas tak úplně veškeré, Innternet Explorer i .NET Framework natvrdo směřují veškeré požadavky na „localhost“ a „127.0.0.1“ mimo proxy, přestože je proxy zapnutý i pro intranet.

První podmínkou pro zachytávání Fiddlerem je tedy používat pro browsing adresu v podobě http://mujpocitac:1234/MyPage.aspx, čímž jdou takové požadavky přes proxy a dostane je Fiddler.

Další problém je však v tom, že ASP.NET Web Development Server (Visual Studio, Web Developer Express, …) přijímá požadavky pouze na „localhost“ a ostatní zamítá.

Řešením je překlad adresy ve Fiddleru. Fiddleru můžeme přidat pravidlo, aby požadavky na „mujpocitac“ převáděl na podobu „localhost“. Do CustomRules.js (Rules ~ Customize rules…) přidáme na začátek události BeforeRequest:

static function OnBeforeRequest(oSession:Fiddler.Session)
{
    oSession.host = oSession.host.replace("mujpocitac", "localhost");
}

…a je to.

(Samozřejmě ten překlad by se dal udělat i odolnější, aby fungovaly i adresy http://mujpocitac/mujpocitac/mujpocitac.aspx a nebylo z nichhttp://localhost/localhost/localhost.aspx)

Update pro Windows Vista

Ve Windows Vista je mimo výše uvedeného potřeba ještě ve Fiddleru v Options vypnout volbu „Enable IPv6“.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s