Coded UI Tests: Another control is blocking the control. Please make the blocked control visible and retry the action…

Ve VS 2013 pomocí Coded UI Test Builderu nahrávám skript pro proklikání stránek na www.havit.cz. Test se podaří vyrobit, ale při přehrávání dostávám výjimku:

Microsoft.VisualStudio.TestTools.UITest.Extension.FailedToPerformActionOnBlockedControlException: Another control is blocking the control. Please make the blocked control visible and retry the action. Additional Details:
TechnologyName:  'Web'
ControlType:  'Hyperlink'
TagName:  'A'
Id:  ''
Name:  ''
Target:  ''
InnerText:  '…'
 ---> System.Runtime.InteropServices.COMException: Exception from HRESULT: 0xF004F003

Na internetu se tomuto problému věnují obsáhlé diskuse, většinou okolo VS 2012 a IE9/10. Většina doporučených řešení spočívá v odinstalaci IE10, odinstalaci patche KB2870699 nebo instalaci VS 2012 Update 4. Některé řešení většině zabírá.

My jsme však o verzi dále – VS 2013 a IE 11, kde žádné z předchozích řešení nefunguje. Chyba se shodně projevuje na šesti ze sedmi počítačů, nepůjde tedy o náhodný problém s jedním počítačem. Shodou náhod reinstaluji jeden starý stroj, zkouším tedy čistou instalaci (Windows 7, Internet Explorer 11, Visual Studio 2013, kompletní aktualizace Windows Update) a ověřuji, že problém se objevuje i zde.

Výjimka říká, že se nepodařilo na control kliknout, že je z nějakého důvodu blokovaný. Pokud zkusím zobrazit místo, kde se control nachází (metodou DrawHightlight() ), je místo označeno správně, takže se domnívám, že v hledání controlu by neměl být problém a mělo by jít skutečně o problém přehrávání. K mému překvapení zabírá řešení, které čistě náhodně zkouším – nastavení AlwaysSearchControls na true.

Playback.PlaybackSettings.AlwaysSearchControls = true;

1 thought on “Coded UI Tests: Another control is blocking the control. Please make the blocked control visible and retry the action…

  1. Pingback: Coded UI Tests: The playback failed to find the control with the given search properties. | HAVIT Knowledge Base

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s