VS2017 #NoResharper Challenge: Refactorings

Další podstatnou věcí, kterou R# přináší, je mnoho drobných refactoringů. Osobně jsem v tomto příznivcem Roslynu (Compiler Services), takže jsem už při předchozích #NoResharper pokusech nějaké poznatky nabral:

 • Introduce And Initialize Local Field – Úplně na začátku, dokud nic nebylo, napsal jsem jednu vlastní extension.
 • Refactoring Essentials – pro VS2015 jsem používal Refactoring Essentials. Bohužel poslední release je půl roku starý a pro VS2017 zatím verze není.
 • Roslynator Refactorings 2017 – Letmým hledáním pro VS2017 nacházím tento doplněk od Josefa Pihrta, který vypadá celkem obstojně, co se nabízeného rozsahu refactoringů týče. Navíc jde o českou produkci, tak proč to nezkusit a nepodpořit.

Jestli mi budou nějaké refactoringy chybět, pokusím se najít další/jiné náhrady, popř. je zařadím na seznam „Co jsem musel obětovat“ a uvidíme, co na něm nakonec zbude.

8 thoughts on “VS2017 #NoResharper Challenge: Refactorings

  1. Robert Haken Post author

   Nezavrhuji Resharper, nejsem ale ani jeho nekritický obdivovatel a beru ho jako nutné zlo ke zvýšení vlastní produktivity ve Visual Studiu. Prakticky s každou novou verzí Visual Studia podléhám nutkání to zkusit bez Resharperu.
   Proč nutné zlo? 1. Pomalost, 2. Pomalost, 3. Invazivnost (nejde cestou VS light-weight extensibility, pomocí Roslynu, ale válcuje VS převzetím všeho možného). 4. Ideologie (z hlediska toolingu jsem příznivcem minimalizmu), 5. Cena (mám ho jako MVP zadarmo, ale třeba kolegům ve firmě ho kupujeme), …

   (ad Screenshot – používám pro tento blog WordPress.com – holt soudruhům z NDR občas nějaká lokalizace unikne)

   To se mi líbí

  1. Robert Haken Post author

   Díky za tip. Co jsem koukal na web, tak mě tam zaujalo v podstatě jen to zvýrazňování názvů metod ve třídě – to jsem kdysi s oblibou používal. Ostatní věci mě nelákají, nebo je VS2017 má.

   To se mi líbí

 1. Pingback: Shrnutí mého #NoResharper challenge s Visual Studio 2017 | HAVIT Knowledge Base

 2. Pingback: Conclusion to my #NoResharper challenge with Visual Studio 2017 | HAVIT Knowledge Base

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s