XmlDataSource – pozor na jeho cachování při nastavování property Data

XmlDataSource má poměrně předurčený scénář použití a dokáže velmi nemile překvapit, pokud zapojíte vlastní fantazii a v dobré víře ho použijete jinak (ač zdravý člověk by očekával, že to fungovat bude). Tak především:

  • vlastnost EnableCaching je defaultně nastavena na true (což není úplně očekávané, ale budiž, dokumentované),
  • Cache je však poměrně zákeřná a ne vždy reflektuje vaše změny, vše se odvíjí od implementace metod GetXmlDocument() a  CreateCacheKey(), z nichž lze vyčíst, co všechno považuje XmlDataSource za změnu situace vyžadující reload dat a co ne.
  • tak například změna hodnoty property Data (zápis nového XML stringu) změnou pro Cache není a XmlDataSource vesele vrací stále původní XML až do vypršení Cache!
  • za změnu se považuje zejména změna v hodnotě DataFile nebo TransformFile, dále pak změna souboru, na který se DataFile nebo TransformFile odkazují,
  • XmlDataSource je tedy předurčeno pro použití právě přímo s XML soubory uloženými na disku, na které se odkazujete pomocí DataFile a TransformFile, zatímco přímé nastavování property Data je poněkud nedotažený scénář (i když přípustný).

…z čehož se pro mě jen potvrzuje, že datasources (CokolivDataSource) jsou cesta do pekel. :-)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s