MSBuild na x64 nepracuje správně s Code Contracts + how to fix (Updated)

Máte-li samostatný build-server na x64 platformě, na něm nainstalované Code Contracts a pouštíte 64-bitový MSBuild, potom rychle zjistíte, že takový build ignoruje Code Contracts.

Problém je v tom, že do msbuildu se nanaimportují targets pro Code Contracts (C:\Program Files (x86)\Microsoft\Contracts\MsBuild\v3.5\Microsoft.CodeContracts.targets), protože Code Contracts se nainstalují do „Program Files (x86)“ složky, kdežto 64-bitový MSBuild si nastaví property MSBuildExtensionsPath na „Program Files“ a tam Code Contracts nainstalované nejsou.

Microsoft.CodeContracts.targets se dostávají do MSBuildu přes Custom.After.Microsoft.Common.targets, které se linkují z Microsoft.Common.targets – tam je však cesta k nim sestavena přes property MSBuildExtensionsPath a ta má pro 64-bitový MSBuild hodnotu „C:\Program Files\MSBuild\“ a ne „C:\Program Files (x86)\MSBuild\“.

Problém se dá vyřešit buď používáním 32-bitového MSBuildu, nebo násilným přepsáním hodnoty MSBuildExtensionsPath na „C:\Program Files (x86)\MSBuild\“ v souboru c:\Windows\Microsoft.NET\Framework64\v3.5\Microsoft.CodeContracts.targets takto:

<PropertyGroup>

    <!-- HAVIT: Workaround oprava ConnectID 109232 -->
    <MSBuildExtensionsPath>C:\Program Files (x86)\MSBuild\</MSBuildExtensionsPath>
    <!-- HAVIT: end -->

<CustomBeforeMicrosoftCommonTargets Condition="'$(CustomBeforeMicrosoftCommonTargets)'==''">$(MSBuildExtensionsPath)\v3.5\Custom.Before.Microsoft.Common.targets</CustomBeforeMicrosoftCommonTargets>
<CustomAfterMicrosoftCommonTargets Condition="'$(CustomAfterMicrosoftCommonTargets)'==''">$(MSBuildExtensionsPath)\v3.5\Custom.After.Microsoft.Common.targets</CustomAfterMicrosoftCommonTargets>
<ReportingServicesTargets Condition="'$(ReportingServicesTargets)'==''">$(MSBuildExtensionsPath)\Microsoft\VisualStudio\v9.0\ReportingServices\Microsoft.ReportingServices.targets</ReportingServicesTargets>
</PropertyGroup>

Problém samozřejmě může nastat, až jiné build-extense než Code Contracts použijí C:\Program Files\MSBuild\ a celé se to rozjede.

Dle hlášeného bugu na Connectu však stejný problém je i s WCF, takže si myslím, že soudruzi v Microsoftu někde přecijenom dělají chybu.

Web Deployment Project + Update

Prakticky identický problém jsem řešil s beta verzí Web Deployment Projectu pro VS2010, nakonec jsem se vykašlal na úpravy souborů a prostě jsem sesynchronizoval obsah C:\Program Files\MSBuild\ se složkou C:\Program Files (x86)\MSBuild (překopíroval jsem jedno přes druhé a vice versa).

Nyní s vydáním RTW verze Web Deployment Projectu jsem si všimnul, že je toto již řešeno použitím propert $(MSBuildExtensionsPath32), která vede do správného místa. V Code Contracts by tedy mělo stačit změnit „všechny“ $(MSBuildExtensionsPath) na $(MSBuildExtensionsPath32), ale nezkoušel jsem to zatím.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s