Open Live Writer – encoding českých znaků titulku na HTML entity

Jedním z nastavení Open Live Writeru (open-sourced nástupce známého Microsoft Windows Live Writer) při publikování na blog je, zdali se má titulek postu encodovat do HTML. Tato volba je obvykle přečtena z autodiscovery manifestu blogu. Pokud tam není, má WLW pro jednotlivé platformy defaultní nastavení (zřejmě z ..\AppData\Local\Windows Live Writer\ResourceCache\live\BlogProvidersB5.xml, element <requiresHtmlTitles>).

image

Problém je, že některé blogovací platformy tuto volbu neřeší a třeba pro WordPress.com se tak dočkáte nastavení Yes a výsledkem jsou titulky HTML-encodované na entity a zmršená URL:

image

V samotném Live Writeru (WLW 2012, OLW 0.6) se mi nepodařilo najít možnost, jak tuto Blog Capability změnit. Nakonec jsem našel, kde má v registrech uložené své volby a jak tam onu vlastnost přepnout.

V sekci HKCU\Software\OpenLiveWriter\Weblogs (resp. HKCU\Software\Microsoft\Windows Live\Writer\Weblogs) je potřeba najít větev příslušného blogu (třeba dle BlogName nebo HomepageUrl) a v podsekci UserOptionOverrides přidat String Value s názvem „requiresHtmlTitles“ s hodnotou „No“. V mém případě třeba

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows Live\Writer\Weblogs\d9719c4f-dbd8-4b66-bc58-222c156511c3\UserOptionOverrides]<br>"requiresHtmlTitles"="No"

Pokud máte souborový přístup k instanci WordPressu, můžete problém snadno vyřešit na straně serveru editací manifestu.

Update 2.3.2016: Nastavení pro Open Live Writer (původně bylo pro Windows Live Writer).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s