Windows Live Writer: Jak na zmršené téma (blog template, motiv)

 

Windows Live Writer se pokouší vylepšit dojem WYSIWYG editace „stažením“ tématu. Přesněji řečeno vystaví na Váš blog na chvilku nový článek a ze získaného HTML a CSS se pokouší sestavit vlastní template. Má na to vlastní logiku, která ne úplně vždy dobře zafunguje.

V případě tohoto blogu to například dopadlo takto:

image

Windows Live Writer se totiž snaží v získaném HTML detekovat pozici titulku a těla, přičemž chce dále osekat HTML o hlavičku a další přebytečné věci, aby zbyl jenom ten titulek a tělo. V případě, že máte strukturovanější HTML nebo používáte-li dokonce „moderní“ elementy jako header či article (které třeba mé WordPress Twenty Twelve theme má), Windows Live Writer se těchto vymožeností v HTML kódu své šablony zbaví a na výsledné HTML aplikuje všechny původní styly (do nich zdá se nezasahuje).

Naštěstí se dá osekaná podoba HTML na disku najít a řešení je pak většinou snadné. Dalo by se sice upravit ono HTML, ale bylo by to poněkud lokální řešení. V mém případě nebyl problém přidat do CSS pravidel blogu taková, která se naaplikují ořezanou HTML šablonu Windows Live Writeru a výsledný dojem WYSIWYG editoru vylepší:

image

Windows Live Writer navíc používá jako HTML-engine jakýsi pravěk typu IE5 (hlouběji jsem nezkoumal), takže se dají použít i některé CSS hacky a triky pro cílení na tyto retro-technologie.

Viz též Johan Driessen: Fixing the blog preview theme in Windows Live Writer.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s